Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego

Utworzona w 1930 roku jednostka naukowo-dydaktyczna prowadząca interdyscyplinarne badania nad szeroko rozumianą historią i zatrudniająca najlepszych polskich specjalistów zajmujących się tą dziedziną. Celem działalności dydaktycznej Instytutu jest wykształcenie profesjonalistów wyposażonych w szereg
umiejętności z wielu dyscyplin naukowych.

Ogłoszenia

gru.
18
czw.

UWAGA: KURS UZUPEŁNIAJĄCY 0,5 PUNKTU ECTS ZA ZAJĘCIA TYPU WF

Zgodnie z Zarządzeniem nr 44 Rektora UW z dn. 26.10.2011r. studenci, którzy rozpoczęli studia po r. a. 2012/13 otrzymują 0,5 punktu ECTS za każde zaliczone zajęcia wf. Student, który został zwolniony z WF nie otrzyma punktów ECTS, musi je zatem uzupełnić w inny sposób. SWFiS oferuje kursy internetowe, które pozwolą na uzupełnienie brakującego 0,5 punktu ECTS.
gru.
17
śr.

Blok tematyczny "Świat nowożytny"

W związku z ponawiającymi się wątpliwościami w sprawie zapisów na zajęcia w bloku tematycznym "Świat nowożytny" uprzejmie informuję wszystkich zainteresowanych, że zaktualizowane zasady zaliczania tego bloku można znaleźć na
gru.
16
wt.

stypendia miesięczne i półmiesięczne na pobyt naukowy związany badaniami w zakresie nauk historycznych przy Polskiej Misji Historycznej w Würzburgu w 2015 r.

Szanowni Państwo,
w imieniu Rady Naukowej Polskiej Misji Historycznej mam przyjemność poinformować o  ogłoszeniu konkursu na stypendia miesięczne i półmiesięczne na pobyt naukowy związany badaniami w zakresie nauk historycznych przy Polskiej Misji Historycznej w Würzburgu w 2015 roku.
gru.
16
wt.

Godziny otwarcia Budynku Pomuzealnego w okresie świątecznym:

Godziny otwarcia Budynku Pomuzealnego w okresie świątecznym:
- 22-23 grudnia br. – budynek otwarty w godzinach 9.00-16.00
- 24-28 grudnia br., 2-5 stycznia 2015 r. - budynek zamknięty
- 29-30 grudnia br. – budynek otwarty w godzinach 9.00-16.00